ROLETY

Rolety to odpowiedni wybór dla tych, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania. Ich wielofunkcyjność sprawia, że są niezwykle popularnym i wręcz nieodłącznym elementem aranżacji wnętrz.

Roleta

Zalety

Rolety to trafiony wybór zapewniający wiele korzyści. Warto mieć rolety z 4 głównych powodów:

Łatwość regulacji oświetlenia

W zależności od zastosowanego materiału, rolety umożliwiają regulację dopływu światła. Możemy modyfikować jego natężenie i ochronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem pomieszczenia. Modyfikując natężenie światła, możemy również zorganizować własną salę kinową i oglądać filmy bez refleksów w ekranie.

Zapewnienie prywatności

Wielkim aglomeracjom sprzyja gęsta zabudowa i widok „okno w okno”. Dzięki roletom utrzymasz swoją przestrzeń prywatną bez wglądu przechodniów lub blisko mieszkających sąsiadów. Solidnie wykonane skutecznie zapewnią poczucie bezcennej swobody.

Łatwość utrzymania

Spełniając swoje funkcje, są jednocześnie łatwe w pielęgnacji. Nie wymagają prania ani prasowania. Są bezpieczne dla alergików, ponieważ dzięki mocnej strukturze materiału, nie absorbują tyle kurzu ile tradycyjne zasłony czy firanki.

Funkcje dekoracyjne

Szeroki wybór materiałów i wzorów sprawia, że rolety to stały i ważny element w aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrany model nadaje pomieszczeniu nowy wymiar wizualny i estetyczny. W zależności od koloru, wzoru i rodzaju tkaniny, za pomocą rolety możesz modyfikować odcień światła, które będzie się przez nią przebijać. W ten sposób nadasz wnętrzu niepowtarzalny klimat w wyjątkowym wydaniu. Ostatnim powodem uwzględniającym i łączącym wszystkie powyższe, są względy ekonomiczne. Biorąc pod uwagę wielofunkcyjność rolet, to niedrogie rozwiązanie, które wykonane solidnie, sprawdzi się na lata.

Jakie rolety wybrać?

Przede wszystkim zastanów się jakie funkcje ma spełniać roleta. Jakie jest przeznaczenie, poziom naświetlenia, wielkość i styl pomieszczenia. Decydując się na roletę musisz wybrać materiał, kolor, wzór, sposób montażu, mechanizm sterownia oraz przedewszystkim rodzaj rolety - do wyboru masz klasyczne rolety tekstylne oraz rolety rzymskie.

Materiał

Starannie dobrana tkanina spełni wiele funkcji jednocześnie. Wysoka jakość materiału zapewni wytrzymałość i odporność rolety na skutki użytkowania, a dodatkowo będzie się pięknie prezentować i układać. Do pomieszczeń od strony południowej warto wybrać modele z materiału odbijającego światło. W ten sposób dodatkowo uchronimy pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Do pomieszczeń małych, ciemnych, od strony północnej, najlepiej wybrać modele z materiałów półtransparentnych, np. woal, tiul, organza.

Kolor i wzór

Są pewne rozwiązania uniwersalne, które pasują do większości wnętrz. W tym celu wybierz gładki materiał w jednolitym i stonowanym kolorze (np. beż, szarość, krem, biel, śmietanka) i ewentualnie z delikatnym wzorem. Intensywne kolory i wzory dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach dużych i jasnych. Mocno zdobiony i wzorzysty materiał będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dekoracji pomieszczenia w prostym i minimalistycznym stylu. Pamiętaj, że wygląd rolety powinien współgrać z resztą wystroju wnętrza. Następnie pomyśl o kwestiach technicznych.

Sposób montażu

Do ściany lub sufitu – ta opcja wizualnie powiększa pomieszczenie. Roleta przylegająca do ściany, zakrywając kanty wnęki, optycznie staje się jej częścią. Na karniszu rurowym – ten sposób jest połączeniem przytulnej firanki, a jednocześnie spełnia funkcje rolety umożliwiającej dogodne ustawienie zaciemnienia. Na ramie okna – to popularna i funkcjonalna opcja, która ułatwia otwieranie okien.

Mechanizm sterowania

Łańcuszkowy – intuicyjny i łatwy w obsłudze. Podnoszenie i opuszczanie rolety odbywa się za pomocą pętli łańcuszka, która przesuwa się na rolkach. Aby łańcuszek nie kołysał się bezwiednie, można zamontować prowadnice usztywniające mechanizm.
Sznurkowy – tańsze rozwiązanie stosowane głównie do rolet z lekkich materiałów. Sterowanie polega na odpowiednim pociąganiu i opuszczaniu sznurka, którego jeden z końców przymocowany jest do dołu rolety.
Wybierając rolety, warto zasięgnąć porady eksperta w tej dziedzinie, który podpowie jaka opcja najlepiej spełni nasze potrzeby i oczekiwania.

Rodzaj rolety

Rolety tekstylne
Rolety tekstylne

Mimo iż jest to klasyczne rozwiązanie to występuje w licznych wariantach takich jak: rolety wolnowiszące, rolety w kasetach z prowadnicami bocznymi, rolety do okien dachowych, rolety dzień/noc.

Rolety rzymskie
Rolety rzymskie

Powstają z tkanin firanowych lub zasłonowych. Składają się w charakterystyczne zakładki (tzw. Fałdki). Ze względu na swój wygląd stanowią trafną alternatywę dla zasłon i firan.

Obszar działania HomeTechnic

Obszar w którym montujemy rolety to okolice takich miejscowości jak:

Błonie
Sochaczew
Ożarów Mazowiecki
Grodzisk Mazowiecki
Pruszków

Decydując się na naszą firmę masz pewność i gwarancję że cały proces zrealizowany będzie profesjonalnie od A do Z. Dokładnie zmierzymy i wykonamy rolety na wymiar, nawet do niestandardowych okien. Wykonane przez nas pomiary, montaż i użyte materiały pozwalają nam wziać całkowitą odpowiedzialność za wykonaną usługę.

© Copyright 2021 HOMETECHNIC - Wszystkie prawa zastrzeżone.