MARKIZY

Piękny taras lub balkon od strony południowej lub południowo-zachodniej to wspaniałe miejsce na wypoczynek. Jednak bez zadaszenia, w upalne lub deszczowe dni, nie może być efektywnie wykorzystywane. Najbardziej uciążliwe pod tym względem są tarasy w ogrodzie lub balkon na ostatnim piętrze. Stałe zadaszenie nie pozostawia opcji modyfikacji. Dlatego dobrze jest zastanowić się nad zamontowaniem markizy.

Roleta

To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które zapewni przyjemny cień i ochronę przed deszczem. Jednocześnie, dzięki temu, że taki rodzaj osłony jest ruchomy, można ją regulować w zależności od aktualnej pogody i potrzeb. Dodatkowo, zwiększając zakres cienia, markiza sprawia, że szyby się nie nagrzewają, a w mieszkaniu nie jest aż tak gorąco.

Rodzaje

Można je klasyfikować pod względem materiału, wielkości i miejsca, w którym mają służyć. Dlatego rozróżnia się kilka rodzajów:

Markizy z pełną kasetą

Jedne z droższych, ale jednocześnie najbardziej trwałe, ponieważ w przypadku niesprzyjającej pogody są schowane do kasety, która je chroni przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Markizy z półkasetą

Zamiast do kasety, poszycie zwija się pod specjalny daszek, który zabezpiecza markizę przed uszkodzeniami.

Markizy bez kaset

Najbardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Warto dobrać odpowiedni sposób montażu, który zapewni wygodne zdejmowanie markizy na zimę.

Markizy koszowe

Do ozdabiania mniejszych elementów – okien, witryn, wejść do hotelu, teatru i innych lokali.

Montaż i regulacja i trwałość

W zależności od miejsca montażu, do wyboru są markizy balkonowe, tarasowe, fasadowe lub markizolety. Te ostatnie mają dodatkową opcję regulacji kąta nachylenia konstrukcji. Uwzględniając wszelkie możliwości, można zastosować montaż do ściany nad tarasem lub balkonem, do spodu balkonu lub do krokwi dachowych. Odporna na korozję, aluminiowa konstrukcja, jest dodatkowo wzmocniona przez specjalne wsporniki. Najlepiej i najbezpieczniej, gdy montażu dokona specjalista, który zrobi to profesjonalnie i solidnie. Wygodę w użytkowaniu zapewni płynna regulacja. Markizy mogą być sterowane manualnie lub automatycznie za pomocą pilota, przełącznika naściennego, jak również zintegrowane z systemem domu inteligentnego. Niezawodne systemy i solidne elementy mocujące, to łatwa i komfortowa obsługa na lata.
Dobrze dobrana markiza spełni również rolę dekoracyjną. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie poszycia do oczekiwań i reszty otoczenia. Tkanina dobrej jakości zapewni większą trwałość i wytrzymałość. Ponadto, porządny materiał jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne – szczelny, gęsto tkany oraz zachowujący swój kształt i kolor. By zwiększyć odporność poszycia, stosuje się specjalne impregnaty, które zapobiegają ścieraniu się wzoru oraz rozwojowi pleśni i przywieraniu brudu.

Dla czego u nas?

Pamiętaj że cena nie zawsze jest gwarancją jakości. Swój wybór najlepiej skonsultować z profesjonalnym doradcą, który podpowie, jaki rodzaj markizy zastosować. Natomiast przy pomiarze, ważne jest uwzględnienie wymogów konstrukcyjnych i kątów nachylenia. Dlatego warto skorzystać z usług eksperta.
Dobierzemy i przygotujemy markizę dopasowaną do Twoich potrzeb. Stosujemy komponenty najwyższej jakości by zapewnić gwarancję użytkowania na lata. Profesjonalna obsługa, solidny montaż, wytrzymałe materiały i nowoczesne systemy regulacji to standard naszej oferty, który spełni Twoje oczekiwania.
Obszar w którym montujemy markizy to okolice takich miejscowości jak:

Błonie
Sochaczew
Ożarów Mazowiecki
Grodzisk Mazowiecki
Pruszków

© Copyright 2021 HOMETECHNIC - Wszystkie prawa zastrzeżone.