ROLETY RZYMSKIE

To idealne dopełnienie wnętrza w każdym stylu. Rolety rzymskie spełnią rolę rolety i jednocześnie firanki lub zasłony.

Roleta

Czym się wyróżniają?

W odróżnieniu od tradycyjnych rolet, te zwijając się w ozdobną harmonijkę, wyróżniają się niezwykłym efektem dekoracyjnym. Charakterystycznie układające się na zakładkę warstwy (tzw. Fałdy) zapewniają efektowne ułożenie materiału bez konieczności dodatkowego upięcia. Kolejną z niewątpliwych zalet jest łatwość czyszczenia. Można je zdjąć z karnisza lub mocowania, ewentualnie wyciągnąć listwy usztywniające i wyprać w pralce wg wytycznych producenta.

Dobór rolety

W zależności od wybranej tkaniny, mogą pełnić funkcję zasłon lub firanek. Lekki i zwiewny materiał będzie ładnie się układał i nada wnętrzu świeżego wyrazu. Grubszy natomiast sprawdzi się tam, gdzie potrzeba większego zaciemnienia. Szeroki wybór materiałów umożliwia dobranie odpowiedniego wzoru zarówno do rolet, jak również zastosowania tej samej tkaniny do innych elementów dekoracyjnych, np. poduszek. Ich uniwersalny wygląd sprawia, że pasują do każdego pomieszczenia. Same w zupełności spełnią swoją rolę, jednak niewątpliwą zaletą jest możliwość łączenia rolet rzymskich z innymi elementami oprawy okiennej. Pasują do rolet tradycyjnych przy ramie okna, jak również są świetnym uzupełnieniem dla zasłon. Pod warunkiem jednak, że są wykonane z tkanin tego samego typu.

Montaż, sterowanie i udogodnienia

Mogą być montowane do ściany, sufitu lub bezpośrednio na ramie okna. W zależności od wybranego sposobu montażu, możesz modyfikować efekt wizualny.

Roleta jest sterowana mechanizmem sznurkowym lub łańcuszkowym. Ten ostatni zalecany jest do grubszych i cięższych tkanin, ze względu na większą wytrzymałość.

Możesz również zastosować różne udogodnienia, które dodatkowo ułatwią obsługę z rolety. Na przykład:

Napinacz sznurka lub łańcuszka zapobiegający plątaniu się
Mechanizm samohamujący pozwala na zatrzymaniu rolety w dowolnym ustawieniu
Rzep utrzymujący roletę w stałym położeniu nawet po otwarciu okna

Obszar działania HomeTechnic

Obszar w którym montujemy rolety rzymskie to okolice takich miejscowości jak:

Błonie
Sochaczew
Ożarów Mazowiecki
Grodzisk Mazowiecki
Pruszków

Decydując się na naszą firmę masz pewność i gwarancję że cały proces zrealizowany będzie profesjonalnie od A do Z. Dokładnie zmierzymy i wykonamy rolety na wymiar, nawet do niestandardowych okien. Wykonane przez nas pomiary, montaż i użyte materiały pozwalają nam wziać całkowitą odpowiedzialność za wykonaną usługę.

© Copyright 2021 HOMETECHNIC - Wszystkie prawa zastrzeżone.