VERTICALE (ŻALUZJE PIONOWE)

To rodzaj osłony okiennej, której nazwa odnosi się do wertykalnego sposobu ułożenia lameli. Ze względu na ich układ, nazywane są również żaluzjami pionowymi. Ich dominującą zaletą jest możliwość precyzyjnego ustawienia kąta nachylenia pasów, a dzięki temu – dokładnego ograniczenia dopływu światła do pomieszczenia.

Roleta

Dawniej były spotykane wyłącznie w biurach i instytucjach publicznych. Teraz coraz częściej stają się elementem aranżacji domowych przestrzeni. Co zatem sprawia, że są stosowane w domowym zaciszu?

Szeroki wybór dostępnych opcji

Obecnie mamy bardzo duży wybór wzorów, kolorów i materiałów. Lamele mogą być wykonane z tkaniny, aluminium, PVC, drewna lub wolnowiszących sznurków (tzw. strings). Od rodzaju materiału zależy stopień zaciemnienia. Aluminiowe mają dość surowy charakter i pasują do wnętrz minimalistycznych. Natomiast drewniane, choć bardziej trwałe i piękniej się prezentują, są droższe i wymagają regularnej konserwacji. Decydując się na verticale materiałowe, mamy do dyspozycji szeroki wachlarz tkanin – od wzoru i koloru, po opcje antystatyczne, niepalne, a także odporne na zabrudzenia. Najczęściej wykonuje je się z poliestru lub akrylu i są dużo łatwiejsze w czyszczeniu niż pozostałe.

Zalety

Płynna regulacja ustawienia pionowych obrotowych pasów umożliwia wygodną opcję rozproszenia lub całkowitego zamknięcia dopływu światła. Za pomocą sznurka, korby lub pilota można regulować lamele poprzez obrót nawet o 180o, a także zsuwać i rozsuwać je na boki po szynie zamontowanej na suficie lub ścianie. Cały system jest dodatkowo wyposażony w specjalne obciążenia by pasy stabilnie utrzymywały się w pożądanej pozycji. Lamele z tkaniny to nowoczesny akcent i przytulny efekt. Żaluzje pionowe są estetyczną i praktyczną formą ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz wzrokiem przechodniów. Najlepiej prezentują się w przestronnych pomieszczeniach z dużymi oknami. Dodatkowo, pionowe pasy optycznie zmienią proporcje, wysmuklając pomieszczenie.

Jakie verticale wybrać?

Szerokie lamele tworzą oficjalny charakter. Dlatego do domowych zakątków wybierz węższe pasy. Obecne trendy budownictwa i aranżacji wnętrz zakładają przestronne pomieszczenia i duże, widokowe okna, a wtedy verticale stanowią elegancką i wygodną alternatywę dla zasłon i rolet. Doskonale pasują do pełnych okien – od podłogi aż po sufit. Raczej nie będą się dobrze prezentować w małych i wąskich wnękach. Wtedy najlepiej odwrócić efekt wizualny i wybrać żaluzje poziome. Trwałe tkaniny i nowoczesne mechanizmy zapewniają komfort i długotrwałe użytkowanie. Przy wyborze zwróć więc uwagę na jakość materiału. Im bardziej sztywny tym lepiej – nie będzie prześwitywał ani się odkształcał i posłuży na dłużej.

Podsumowując

Rozmiar żaluzji, a także szerokość i długość lameli dopasujemy indywidualnie, w zależności od potrzeb i preferencji. Verticale najlepiej sprawdzają się w większych pomieszczeniach, korytarzach, gabinetach i biurach. Za pomocą takich żaluzji można również podzielić wnętrze na strefy. Żaluzje pionowe to minimalistyczna i estetyczna forma dekoracji, która nie rzuca się w oczy. Są subtelnym tłem dla reszty aranżacji. Ich urok tkwi w prostocie. Jeśli zastanawiasz się, co najlepiej sprawdzi się u Ciebie, chętnie doradzimy w wyborze modelu. Zamówienia realizujemy Błoniu i okolicy. Skontaktuj się z nami w celu wybrania najlepszego rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb i wymagań.

Obszar działania HomeTechnic

Verticale montujemy u klientów w okolicach takich miejscowości jak:

Błonie
Sochaczew
Ożarów Mazowiecki
Grodzisk Mazowiecki
Pruszków

Decydując się na naszą firmę masz pewność i gwarancję że cały proces zrealizowany będzie profesjonalnie od A do Z. Dokładnie zmierzymy i wykonamy żaluzje pionowe na wymiar. Wykonane przez nas pomiary, montaż i użyte materiały pozwalają nam wziać całkowitą odpowiedzialność za wykonaną usługę.

© Copyright 2021 HOMETECHNIC - Wszystkie prawa zastrzeżone.