PLISY

To wyjątkowe rozwiązanie, które trudno zaklasyfikować do jednej grupy produktów. Dlatego możesz spotkać się z różnym nazewnictwem – plisy, żaluzje plisowane, rolety plisowane.

Roleta

Na czym polega ich fenomen?

Plisy są połączeniem rolet i żaluzji jednocześnie. Spełniają ich funkcje i eliminują słabe strony. Głównym podobieństwem do rolet jest zastosowanie tkaniny. Dzięki temu możemy zastosować dowolną strukturę, kolor i wzór materiału. Nie mają natomiast rolki, na który jest on nawijany. Sposób działania tej osłony bardziej przypomina ten stosowany przy żaluzjach. Materiał plis jest charakterystycznie zaginany w harmonijkę. Dodatkowo, światło przebijające się przez rolety plisowane przypomina efekt wywoływany przez żaluzje.

Jeśli zastanawiasz się – rolety czy żaluzje – wybierz plisy!

Konstrukcja żaluzji plisowanych zapewnia swobodę w regulacji dostępu światła do pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się mieszkaniach na parterze. W dzień uchronią przed słońcem, a wieczorami zapewnią poczucie prywatności. W zależności od pożądanych efektów, stosowane są materiały o różnym stopniu przepuszczalności światła, termoizolacyjności, a także grubości i kolorze. Im grubszy materiał tym większe zaciemnienie i większa prywatność. Jeśli rozważamy ciemne plisy okienne, najlepiej sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Natomiast jasne kolory pasują do małych. W ten sposób optycznie powiększysz wnętrze. Materiał może być tłoczony, gnieciony, połyskujący, matowy lub zwykły. Wybór wzoru i tkaniny to ważny element zakupu. Przyjedziemy do Ciebie z wzornikiem i dobierzemy najlepszą opcję. Odpowiednio dobrany wzór i tkanina podkreślą walory estetyczne Twojego wnętrza, a precyzja i jakość wykonania zapewnią użytkowanie na lata. Stosując najwyższe standardy podczas produkcji i obsługi, zapewniamy trwałe materiały i bezawaryjne mechanizmy sterowania.

Czym się wyróżniają?

  • Można je montować do okien o niestandardowych wymiarach i kształtach, np. koło, trapez, trójkąt.
  • W odróżnieniu od rolet i żaluzji, plisy można zwijać od dołu i od góry. Można nimi zasłonić dowolny fragment okna bez całkowitego zaciemniania pomieszczenia.
  • Są łatwe w czyszczeniu – materiał można zdjąć i wyprać.
  • Spośród osłon okiennych mają najmniejszą awaryjność.

Rodzaje

Dostępne są różne warianty rolet plisowanych, dlatego mając określone wymagania odnośnie funkcji i estetyki możesz wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Klasyczne

Przysłaniają światło, ale nie zaciemniają całkowicie wnętrza. Sprawdzą się w pomieszczeniach od strony północnej o delikatniejszym nasłonecznieniu.

Zaciemniające

To funkcjonalne rozwiązanie do pomieszczeń od strony południowej, mocno nasłonecznionych. Mają podgumowany materiał, co ogranicza przepływ światła. To ważne wzmocnienie, które wydłuża ich trwałość, ponieważ takie rolety wystawione są na długotrwałe i silne nasłonecznienie. Ponadto, dzięki takiemu rozwiązaniu, maksymalnie redukują refleksy w ekranie komputera czy telewizora.

Termoizolacyjne

W tej wersji spełniają swoje funkcje dzięki zastosowaniu specjalnej struktury materiału – gęsty splot i niekiedy również podgumowanie. W ciepłe dni, plisy pokryte od zewnątrz termoizolacyjną warstwą aluminium, odbijają światło, przez co mogą obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni. W chłodne natomiast, pomogą zatrzymać ciepło w pomieszczeniu. Z tych względów warto je zastosować do okien dachowych, zwiększając w ten sposób swój komfort i wygodę.

Montaż

Oprócz rodzaju plisy, warto również zastanowić się nad sposobem mocowania. Wybór montażu ma wpływ na kilka czynników – komfort użytkowania, estetykę, cenę.

Stosując montaż bezinwazyjny, nie trzeba wiercić otworów. Zamiast tego wykorzystuje się wieszaki (tzw. haczyki) lub taśmę dwustronną. Ten drugi sposób jest stosowany do okien stałych, to znaczy takich, których się nie otwiera ani nie uchyla.

Montaż inwazyjny zakłada kilka możliwości mocowania plis okiennych:

Montowanie do listwy przyszybowej

To najpopularniejsze rozwiązanie. Polega na przymocowaniu do niej zatrzasków za pomocą wkrętów oraz złączki ze sznurkami, po których będzie przesuwać się plisa. Ten sposób zapewnia osadzenie jej blisko szyby, co ułatwia swobodne otwieranie i uchylanie okna. Zwróć jednak uwagę czy na szybie nie skrapla się woda, ponieważ materiał nieprzystosowany do wilgoci może szybciej ulec zniszczeniu.

Montowanie na ramie okna

Odbywa się przy pomocy specjalnych kątowników, przez co plisa jest zawieszona blisko jego ramy i klamki.

Montowanie na prowadnicach

Stosuje się najczęściej do okien dachowych. Rolety plisowane, dzięki specjalnym prowadnicom, są stabilnie utrzymane w pożądanym położeniu. Zastosowanie takiego montażu zmniejsza prześwity boczne, ponieważ plisa dokładnie przylega do okna. Ponadto, prowadnice maskują sznurki, przez co takie rozwiązanie wygląda estetyczniej.

Obszar działania HomeTechnic

Obszar w którym montujemy plisy to okolice takich miejscowości jak:

Błonie
Sochaczew
Ożarów Mazowiecki
Grodzisk Mazowiecki
Pruszków

Decydując się na naszą firmę masz pewność i gwarancję że cały proces zrealizowany będzie profesjonalnie od A do Z. Dokładnie zmierzymy i wykonamy plisy na wymiar, nawet do niestandardowych okien. Wykonane przez nas pomiary, montaż i użyte materiały pozwalają nam wziać całkowitą odpowiedzialność za wykonany produkt i jego montaż.

© Copyright 2021 HOMETECHNIC - Wszystkie prawa zastrzeżone.