MOSKITIERY

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić życie bez takich udogodnień. Moskitiery to jedno z tych rozwiązań, które się zauważa dopiero, gdy ich nie ma.

Roleta

Dawniej, w wielu gospodarstwach zawieszano firanki w drzwiach by zmniejszyć ilość wpadających do mieszkania owadów. To funkcjonalna, ale niezbyt wygodna metoda. Firanki zaczepiają się o ubranie przechodzącego, a plącząc się można ją porwać czy wręcz zrobić sobie krzywdę. Dodatkowo łatwo jest je przytrzasnąć drzwiami, a także często falują przy podmuchu wiatru i nie mają już wtedy takiej skuteczności. Innym rozwiązaniem jest opcja doczepienia moskitier na rzepy. A teraz szczerze – komu udało się przyczepić ją równo i nie porwać jej? Niektórzy stosują środki chemiczne. To jednak z pewnością najbardziej niezdrowa forma walki z insektami. Opcja dla opornych to tradycyjna łapka na muchy. Czym wyróżnia się moskitiera? To udoskonalone rozwiązanie eliminujące wady wszystkich innych metod. Dodatkowym atutem moskitier jest fakt, że zmniejszają przedostawanie się do pomieszczeń pyłków i kurzu.

Rodzaje

Moskitiery to napięta na cienką ramę siatka z drobnymi oczkami. Uwzględniając miejsce zastosowania wyróżnia się kilka rodzajów moskitier:

Ramkowa (ekran)

Montowana w otwór okna na ryglach. To najbardziej popularny i podstawowy typ. Mocowana za pomocą zaczepów. Zaletą tego rodzaju jest to, że można go estetycznie i funkcjonalnie połączyć z innymi osłonami okiennymi np. z roletą tekstylną.

Rolowana w kasecie

Montowana na ramie okiennej lub po obrysie wnęki okna lub drzwi. Można je opuszczać lub podnosić w zależności od potrzeb. Ten niezależny mechanizm wygląda jednak mniej estetycznie i ogranicza możliwość umieszczenia innej rolety.

Drzwiowa

Montowana na ramie okna lub po obrysie wnęki okna lub drzwi, z funkcją zawiasów i magnesów domykających. Aby zapewnić wygodę użytkowania, są wyposażone w uchwyty do otwierania.

Montaż i kolorystyka

Istnieje wiele opcji mocowania. Montaż bezinwazyjny zakłada kilka możliwości – na rzep lub plastry montażowe oraz za pomocą zaczepów. To wygodna forma, ponieważ w każdej chwili można moskitiery zdjąć i wyczyścić. Jednak najbardziej trwałe i solidne jest mocowanie przez nawiercenia w ościeżnicy, ramie okna lub ścianie. Korzystając z naszej pomocy, otrzymasz profesjonalny montaż dopasowany do potrzeb.
Szeroki wachlarz kolorów umożliwia dopasowanie moskitiery do ramy okna. Siatka jest dostępna w kilku wariantach kolorystycznych – czarny, biały, szary.

Podsumowując

Moskitiera to skuteczna bariera ochronna przed owadami i insektami. Takie rozwiązanie jest szczególnie praktyczne, gdy mieszkasz poza miastem i nie trzeba nawet do niego namawiać. Jednak ważne jest by moskitiera była wykonana i zamontowana solidnie, wtedy posłuży na lata. Zadzwoń lub napisz jaki rodzaj moskitiery rozważasz u siebie, a my zrealizujemy zamówienie szybko i starannie.

Obszar działania HomeTechnic

Obszar w którym montujemy moskitiery to okolice takich miejscowości jak:

Błonie
Sochaczew
Ożarów Mazowiecki
Grodzisk Mazowiecki
Pruszków

Decydując się na naszą firmę masz pewność i gwarancję że cały proces zrealizowany będzie profesjonalnie od A do Z. Dokładnie zmierzymy i wykonamy moskitiery na wymiar, nawet do niestandardowych otworów. Wykonane przez nas pomiary, montaż i użyte materiały pozwalają nam wziać całkowitą odpowiedzialność za wykonaną usługę.

© Copyright 2021 HOMETECHNIC - Wszystkie prawa zastrzeżone.